Bilmem Sizler Ne Diyorsunuz?

siz ne diyorsunuz mikrofon ile ilgili görsel sonucu

Farkında mısınız acaba ben şok içindeyim, düşünsenize hiçbir sıkıntınız yok hayat aynı temposunda hiç düşmeden aynı düzeyde devam ediyor ne zamana kadar bu aynı düzeye ne kadar tahammül edebiliriz? Sorular sorunlar birazcık dert sıkıntı olmazsa, uğraş çaba olmazsa? Ben inanın tahammül edemezdik diyorum hakikaten Rabbimin işleri ne kadar güzel, biraz canlı tutan az dert sıkıntı temposuyla çaba göstermemize olanak imkân veren, dert verirken şifasını veren Rabbimin işleri enfes harika diyorum bilmem sizler ne diyorsunuz?

Hayatı yavan yaşamak temposuz heyecansız yaşamak hayatımıza renk veren çaba gayretlerimizle bizi birbirimize kenetleyen, birbirimize yardım etmemizi hatırlatan bu dert ve sıkıntıların bir gayesi ve amacı var çok şükür, nasıl dallar ağaçların köklerine bağlı ise, bizlerde birbirimize bağlı olduğumuzu unuttuğumuz anlarda, Rabbim böylesine hatırlatıyor, sımsıkı sarılarak birbirinize yardımcı olarak bu dertleri atlatabilirsiniz derken, ne kadar farkına varıyoruz bu ayrı bir sıkıntı, bilmem sizler ne dersiniz?
 
Birbirimize sımsıkı sarılmak, teknik sanatsal bir beceri isteyen bir dalda değil ki beceri istesin, Rabbimin istediği rolün dışına çıkmadığımız zaman en iyi oyuncu en iyi kul en iyi insan dalında her gün Oskar’ı hatta altın pırlanta küre ödülünü alırız, gerçi bunlar cenneti ala’nın yanında sönük kalır bilmem sizler ne dersiniz?
 
Yeter ki hayat sayfamıza bu güzellikleri birlikte beraberlik içinde yaşamanın güzelliğini yazalım, renklerin içinde birbirine uyumlu olmaktan öte, mükemmelliği yakalayacağımız tek renk birlik beraberliğimizdir, bunu her gün sayfamıza yazmaya yetkiliyiz, kötülüğü gönlümüzde hayatımızda çöplüğe bırakmak varken hatta toprağa gömmek varken kötülüğe tutsak yaşamayı seçmenin ne anlamı var? Özgürce seçimlerimizi yaparken güzeli seçmek varken, bilmem sizler ne dersiniz? Selamlarımla.
 
Mehmet Aluç

Card image cap