Para İle Cilaladığı O Göz Bakışlarının Altındaki Hain Bakışı İlk Anda Göremezsiniz.

 İlgili resim

   Otur yaz şurada insanla alakası olmayan konuları, her yöne fırıldak gibi dönen insanların cıvıklığını alkışlayarak, hatta alkışlanması gerektiğine vurgu yaparak, hatta parmak bastırarak olmazsa afişlerde boy boy resimlerinin billboardlara asılması gerektiğini söyleyerek yazmaya kalksak onca okumuş kendini aydın sayanların alkışını alabiliriz. Objektif bakıştan başka her bakışın gönülden sevilmesiyle ilgi ve alakayı alacak bir yazı olur.
 
   Başkalarını anlamak için yazmak yerine, kendisinin anlaşılması için binlerce kelime kullanarak kendisinden başkasına yardım etmeyecek zihniyete sahip insandan ne hayır bekleyebilirsiniz ki? Bakın etrafınıza elindeki üç beş kuruş parayla, yarın sönecek gücü ile yarın ki zayıflığını düşünmeden insanları ezen insana dair bir güzel adım atmayan projesi olmayan insanlarla yaşadığınızı göreceksiniz!


   Arkalarından üç beş değersiz parayı yere düşürerek arkasından, tüm onurunu satmaya hazır insanları da satın alarak, pırıl pırıl bakan gözlerini para ile karanlık bakışlarla dolduran insanların içinde yaşadığımıza şaşırıp kalırsınız! Para ile cilaladığı o göz bakışlarının altındaki hain bakışı ilk anda göremezsiniz, böylesine parlak karanlıklar ise ancak o cilanın eskiyerek yenisini yaptığınızda görürsünüz ya da ilk bakışta gönlünü birkaç kelime söz ile test ederek, derinliklerde sakladığı ihanetiyle yalnızlığının çöplüğünde sakladığını fark edersiniz, gönül iman ehli iseniz bu çok kolaydır herkeste gönül ehli olmayınca, aramızda ciritler atarak yaşıyorlar.


   İnsanın göz ve kalbinin derinliklerinde sakladığı ihanetini görmeyenler onun cilaladığı gözünün parlaklığına hayran kalırken, sen gönül iman ehli isen karanlığını görür ve onun bu karanlıkta yaşamasına acır ve esir düşmesine neden olan paranın dünya malının insanı ne hale getirdiğine şahit olurken, kimseye anlatamazsın… Çünkü ondaki para ve malın geçici gücü insanların gözlerini kamaştırmış ve başka bir gerçeği görmesine engel olmuştur!


   Bu dünyada kazandığımızın kazancımızla ihtiyacı olana vererek ahiretin meyvelerini toplayıp yediğimiz bir bahçeye çevirmenin güzelliğinden habersiz yaşarken, o meyvelerin bozulmasından elde edilmiş lezzetli ve yakıcı içkileri içmenin sarhoşluğuna kapılmış sarhoşlar gibi dünyanın paranın arkasında kendimizden habersiz her yönü uçuruma çıkan, insana mutluluğa çıkmayan yola girmenin zevki ve hazzı ile yol alır uçurumlara düşeriz!


   Biraz önce gözlerini ve göz bebeklerini parasıyla mücevherleriyle cilalayan insanlar bu hazin sonu görürken yüksek bir sesle kahkahalar atarken sen uçuruma düşerken duymazsın hissetmezsin düşmende aldıkları hazzı lezzeti! Gerçi bu tip insanların bundan ne zevk aldıklarını anlamak için müneccim olmaya da gerek yok, şeytanla gezenden gönül kalp his duygu aramakta boşuna, bu tip insanlar onurlarını fikir ve düşüncelerini dünyaya ve şeytana satarak ahireti kaybeden insanlardır. İşte batı Amerika, Suriye ve diğer uşakları Afrikalı insanlara yıllarca köle yapan, gözünü kırpmadan insanları para altın için öldüren insanın insan olduğunu söylemek çok zor şeytanın sağ sol kolu diyeceğimiz bu insanlardan bir hayır beklemek boşunadır.
 
Karşınızda bir zır zır deli kolundaki saat beş saat geri kalmış ve siz buna saatinin geri kalmış olduğunu söylerken, sizi taşa tutan insandan deliden farkı yok bu tip insanların zalimlerin… Devam edeceğim inşallah, selamlarımla.
 
Mehmet Aluç