MUTLU BİR AİLE HİKAYESİ

Bir köyde, kahvehanede oturuyorlarken adama arkadaşları sorar;  Senin Aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın  Var. Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu mutluluğun sırrını bize de  anlat. 

-Anlatayım, der adam. Karım bir köyden ben başka bir köydeydim. Karımla görüşüp anlaştık ve evlenmeye karar verdik. Düğünümüz bittikten sonra karım kendi Atına, bende kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Yolda giderken Benim bindiğim atin ayağı Taşa takıldı ve tökezledi. Karim eğildi ve benim bindiğim ata bakarak  'bir' dedi. Biraz daha İlerledik ve benim atimin ayağı tekrar bir taşa takılıp tökezledi eşim Tekrar eğilip benim bindiği ata bakarak 'iki' dedi. Bir müddet yol aldıktan sonra benim atın ayağı taşa takılıp tökezleyince eşim atından indi ve AT’a 'üç' dedi ve çeyizinden tabancasını çıkarıp atimi alnından vurdu. 

 Ben şok olmuştum eşime çıkıştım. -Yazık değil mi AT’a neden vurdun manyak mısın sen diye bağırdım.  Karim arkasını döndü ve bana bakarak  'bir' dedi. Bende o Günden sonra karimin bir dediğini iki etmedim