Card image cap
Büyük şehirlerin olumsuz yanları

 
Büyük şehirler ne kadar güvenli, büyük şehirlerde yaşam eskisi gibi huzurlu güvenli değil, sokakta artan madde bağımlıları, keşmekeşi, trafiği iğne atsan yere düşmez misali insanları büyük şehirlerde.
 
Eskiden yaşam daha huzurluydu komşuluk hakları saygı vardı şimdi var desem yalan olur. 
 
Büyük şehirler insan sağlığı açısından oldukça sakıncalı hale geldi, şehirlerde tükettiğimiz gıdalara kadar, eskisi gibi doğal değil birde bunlara iklim değişikliği eklendiğinde insanın bedensel yapısı uyum göstermekte zorlanıyor. 
 
Bu yüzden yaz ayları büyük şehirler boşalıyor, insanlar tatil için daha sakin yerleri tercih ediyor şahsen mecbur olmasam kışın dahi büyük şehire gelmek istemem, insanın yaşı ilerledikçe çoğunluğumuz büyük şehirde yaşamak istemiyor. 
 
Büyük şehirlerde birde ekonomik şartlar gereği yaşanan stres var insanın psikolojisini alt üst ediyor özel yaşamından tut aile hayatına kadar, çok etkisi oluyor. 
 
Tabiki tüm yazdığım kendi düşüncelerim benim büyük şehirde yaşadığım sürece hep bunları gördüm, büyük şehirlerin tek olumlu yanı sağlık adına veya aradığın her şeye yakın olmak oda maddi imkanın el verdiği kadardır, 
 
Yine büyük şehirlerde yüksek binalar gökdelenler yükseliyor her gün, bilim adamları ve inşaat mühendislerine göre şehire gelen oksijenin önünü kesiyor betondan binalar. 
 
Biz insanların sağlıklı yaşamak adına oksijene çok ihtiyacımız var, ayrıca büyük şehirlerin etrafındaki var olan ormanlar her gün azalıyor rant uğruna. Bu gidişle büyük şehirlere oksijen dağıtan depolarımız olan ormanları da göremeyeceğiz.